Lampa Beyond

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Osadzenie protezy na implantach stomatologicznych
23 września, 2020
Show all

Lampa Beyond

Jak wybielać zęby, żeby uzyskać zadowalający skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi metodami od dentysty jest oceniane jako główny ze efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, można łatwo odzyskać biel zębów lepszą nawet o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą soki, kawa albo niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie rezultatów przyjmowania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi w klinice dentystycznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich przygotowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów daje najlepsze efekty w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, gwarantująca zadowalające oraz trwałe efekty już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Co więcej taka metoda niszczy do 99% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, przez co może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Ponadto również intensywność lampy może zostać dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania zębów

Niejeden marzy o cudownym oraz białym uzębieniu. Z tego względu ogólnie dostępne są różne metody wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są oczywiście wszelkiego rodzaju pasty wybielające . Dość dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie powszechne są paski, lakiery oraz wybielające żele do nakładania w domu. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, ale z reguły jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób wie, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest pełne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie u stomatologa oraz używa według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie zębów było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszystkie domowe metody, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże sprawdzić, która metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej sprawdzi stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne jest najpierw ich leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, trzeba upewnić się, żeby były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż zobaczysz skutki wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki efekt, ale należy mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Z reguły zaraz po wybielaniu zębów trzeba również przenieść się na tzw. białą dietę, by nie osłabić uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, które czasem nie są idealnie białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. w wyniku używanych leków albo w wypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Najlepszym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają wiele zalet. Poza tym, że możemy dostosować ich kolor do preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, żeby sprawdził, która metoda będzie dla nas najlepsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond