Stomatologia estetyczna

Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Uzupełnienie braków zębów – implanty zębów a całkowite uzupełnienie protetyczne?
16 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020
Show all

Stomatologia estetyczna

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmiany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić również za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/