najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Co to jest próchnica 
20 lutego, 2020
czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta
Jakie czynności profilaktyki zębów należy wykonywać?
3 marca, 2020
Show all

najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

ruchomy aparat na zęby dla dziecka

By stałe zęby były zdrowe i proste, warto przyglądać się dziecku właściwie od samego początku formowania zębów. Z reguły wady powstają już w przypadku mleczaków, a brak reakcji na przemian, może przełożyć się na formę stałych zębów. Z uwagi na to na wizyty u stomatologa należy wysłać dziecko jak najszybciej – już około 6 roku życia. Ortodonta oceni wtedy ułożenie zębów dziecka, a w razie potrzeby poprowadzi leczenie.

Aparatem na zęby przeznaczonym i najczęściej przypisywanym dla dzieci w w wieku 4 – 12 lat jest aparat ruchomy. Składa się on z drucianych pętli i akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dobierane do pacjenta. Zwykle stosuje się je do chwili, kiedy w jamie ustnej dziecka wyrosną wszystkie stałe zęby. Co więcej, leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem tego aparatu daje stosunkowo szybkie i skuteczne efekty.

Dużą zaletą aparatu jest to, że w przypadku potrzeby można go samodzielnie wyjąć. Sprawdza się to na przykład podczas jedzenia czy w celu dokładnej pielęgnacji jamy ustnej. Z reguły stomatolodzy zalecają używanie ruchomego aparatu przez przynajmniej kilkanaście godzin dziennie. Tylko tak jego działanie będzie skuteczne i da zamierzone wyniki. Kompletny proces leczenia ortodontycznego toczy się pod opieką ortodonty, podczas wizyt kontrolnych.