Wybielanie zębów – najbezpieczniej w gabinecie stomatologicznym

Pęknięty ząb – Kiedy do dentysty?
8 marca, 2021
Czy fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?
9 marca, 2021
Show all

Wybielanie zębów – najbezpieczniej w gabinecie stomatologicznym

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było skuteczne oraz przede wszystkim bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Jak teraz mamy świadomość, że wszystkie babcine sposoby, choć na pierwszy rzut oka działają, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która metoda wśród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego sprawdzi stan jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem zębów potrzebne jest najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba pamiętać o tym, aby kupowane były one zaufanych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tak mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki efekt, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu zębów trzeba też stosować białą dietę, żeby nie zepsuć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.